Jarno Widar wint La Doyenne voor beloften

Een jaar geleden won de Brit Joseph Blackmore Luik-Bastenaken-Luik voor beloften. Hij wordt nu opgevolgd het Wellens goudhaantje Jarno Widar. Het was sinds de betreurde Bjorg Lambrecht (2017) geleden dat nog eens een Belg deze beloftenklassieker wist te winnen.

Het palmares van de nog maar 19-jarige Wellenaar is er eentje om duimen en wijsvinger van af te likken. Winnaar van de loodzware Nederlandse Ronde van Limburg, eindwinnaar van de Alpes Isère Tour, eindwinnaar van de Tour d’Aosta, eindwinnaar van de Giro d’Italia Next Gen (de Babygiro van vroeger) waarmee hij de eerste Belg is die deze prestigieuze rittenkoers ooit heeft gewonnen. Hij werd dan ook niet zomaar tot Belofte van het jaar 2024 verkozen.
Uiteraard was Widar voor de start van Luik-Bastenaken-Luik U23 torenhoog favoriet. Zeker na zijn ritwinst vorige week in de Circuit des Ardennes waarin hij beslag legde op de tweede plaats in het eindklassement.

De renners kregen 174 lastige kilometers onder de wielen geschoven met onderweg scherprechters zoals de Stockeu en uiteraard La Redoute. Het was daar dat Widar al zijn duivels ontbond. Alle concurrenten moesten daar passen.

“Ik besloot om op La Redoute voor het eerst aan te vallen,” blikte Widar na afloop terug. “Eens boven op La Redoute had ik zo’n twintigtal seconden voorsprong. Maar alleen verder gaan was op dat moment niet het beste idee, daarvoor was de achtervolgende groep te sterk. Ik besloot om het groepje weer te laten terugkomen, zodat ik even kon recupereren en mijn krachten kon sparen voor een tweede aanval.”

Die aanval kwam er bij het ingaan van de laatste kilometer. Widar plaatste opnieuw een demarrage waar niemand een antwoord op had. “Ik liet even een gaatje vallen om dan voluit aan te gaan. Eens gelanceerd was het nog een dikke kilometer alles geven”, aldus Widar.

“Deze overwinning betekent veel voor mij,” glunderde Widar na afloop. “Luik-Bastenaken-Luik is een van mijn droomkoersen bij de profs. Dat ik deze nu al kan winnen bij de U23 is heel mooi. Het team reed vandaag fantastisch. Iedereen deed zijn werk perfect en we hielden ons aan het plan. Dankzij hen kon ik mijn kaarten op het juiste moment op tafel leggen.”
Lees meer in HBvL